O literárním zápolení: Hledá se autor bestselleru

Obvykle se literárních soutěží neúčastním, protože jsem doposud nebyla schopná povídku dopsat do stanoveného data. V případě Hledá se autor bestselleru se mi to ale konečně podařilo a několikanásobně se mi to vrátilo. To, do čeho se člověku moc nechce, mu nakonec jen a jen prospěje. Podrobněji o tomto zápolení v článku. 


Letos probíhal třetí ročník této literární soutěže, kterou má na starost nakladatelství Fragment. Název je docela matoucí, vzhledem k tomu, že výherci nikdo negarantuje vydání románu a soutěží se jen s povídkami, ale řekla jsem si, proč se nezúčastnit. Rozhodně nemám co ztratit.

Téma pro literární výplody znělo moderní pohádka pro dospělé. Docela oříšek. Lámala jsem si s tím hlavu jen chvíli, a pak jsem to pojala po svém:

  • moderní = odehrávající se v současnosti
  • moderní = porušující tradiční prvky pohádky
  • moderní = kombinace pohádky a vymožeností dnešní doby
Touhle dedukcí se mi najednou zrodil v hlavě příběh. A jeho datlování jsem si neskutečně užila. Zápletka, kterou jsem vymyslela, byla kapánek šílená, tak možná proto. Povídku si můžete přečíst tady.

 

Povídku jsem poslala, kupodivu asi týden před uzávěrkou, a nečekala zázraky. Takže když se pak můj výtvor s názvem Prokletý ocitl mezi patnácti vybranými a postupujícími do dalšího kola, ještě další týden jsem byla tak nabitá pozitivní energií, až jsem s tím musela všechny rozčilovat.

 

Tento týden soutěž skončila a já se umístila na krásném osmém místě. Sice jsem se nedostala mezi prvních pět povídek, které vyjdou v e-booku, ale ani trochu mi to nevadí, a to z několika důvodů:

 

  • hodnocení poroty – v čtenářském hodnocení jsem těch hlasů moc nepobrala, ale podle poroty má povídka skončila na čtvrtém až pátém místě. Zpětná vazba mi navíc hodně pomohla a popostrčila mě v tvorbě zase dál. Názory porotců si můžete přečíst tady.
  • motivace – nic vás nemotivuje víc než úspěch, i když třeba jen dílčí. Pro mě je to, že jsem byla vybrána porotou z více než 230 textů, znamením toho, že jdu správnou cestou a že mám pořád co zlepšovat.
  • nadšení – mám velikou chuť zúčastnit se další soutěže, a kdoví, třeba se to tentokrát podaří. Nebo ne, ale na tom nezáleží, hlavní je, že budu tvořit a bude mě to pořád bavit.
  • zpětná vazba – a to nejen od poroty, ale také od ostatních soutěžících, čtenářů a kamarádů. Mám teď spoustu podnětů ke zlepšování a jsem za to vděčná.
Už se těším na další výzvu. 😉
A co vy? Účastníte se literárních soutěží? 😉
Markéta Růžičková
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. V hlavě si tvořím světy. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.