Audioknižní Mycelium podruhé: Led pod kůží

První díl ze série Mycelium v audioknižním zpracování jsem opěvovala už zde, pak už nezbývalo než se rovnou pustit do pokračování. Výjimečná sci-fi pentalogie od Vilmy Kadlečkové navazuje knihou číslo dvě s názvem Led pod kůží a OneHotBook nám naservírovalo další skvostnou audioknihu. Čtěte recenzi. 🙂

Led pod kůží začíná přesně tam, kde Jantarové oči skončily. Pokud je tedy pro vás pentalogie Mycelium a její velice propracovaný svět novinkou, určitě se pusťte do poslechu nebo čtení hezky od začátku. Vilma Kadlečková se totiž zbytečně nezdržuje rekapitulací děje  a okamžitě vás vtáhne do děje. V zážitku vás tedy neruší zbytečným vysvětlováním, což je mi velmi sympatické.

V úctyhodné 16 a půl hodinové audioknize se opět se setkáme se smrtelně nemocným cynikem Lukasem Hildebrandtem, stydlivou Pinky, Össeankou Kamëlë, Fionou Fergussonovou, Aš~šádem z Fomalhiwy a dalšími známými, mezi kterými Kadlečková rozehrává hru plnou různých zájmů, boje o moc a mocenských intrik. Příběh se opět rozvíjí pomalejším tempem s důkladnou psychologickou sondou do charakterů postav, takže tohle je přesně můj šálek houbového moku. 🙂

Mycelium_Led_pod_kuzi_audiokniha_OneHotBook

Tentokrát se dozvíme ještě víc o světě, ve kterém se Mycelium odehrává, a čím hlouběji se noříme, tím zajímavější to je. Najdete tu spoustu zajímavých a originálních nápadů, díky kterým si tenhle svět zamilujete a prozkoumáváte ho rádi. Je tu posvátná pětice drog (Led pod kůži je druhou z nich), sdílené vědomí mezi vesmírnými loděmi (ano, vesmírné lodě, nejsou pouhé stroje), mystiku, skepsi, vědu, náboženský fanatismus a politiku, to všechno zamíchané do nevšedního sci-fi koktejlu. Co mají vesmírné lodě za lubem, co s tím vším má společného Lukas a Aš~šád z Fomalhiwy, co ví Kamëlë a proč se tomu tak zoufale snaží zabránit? To je v kostce, oč běží v Ledu pod kůží.

Ani OneHotBook nezklamalo, i s laťkou vysoce nastavenou Jantarovýma očima. Audioknižní nakladatelství pokračuje v kvalitním zpracování, které ohromilo už v prvním díle, a opět nám servíruje mnohohlasou audioknihu plnou těch nejlepších vypravěčů. Všichni, kteří se podíleli na prvním Myceliu, uslyšíte i v dvojce – je tu Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Klára Issová, Kristýna Frejová, Valerie Zawadská, Jan Meduna, režisérka audioknihy Jitka Škápíková a nově se přidal i Marek Holý jako postava medianta Jeralda Craiga, která se v prvním díle nedostala ke slovu. To je celý ansámbl, jak už je příjemným zvykem pečlivě vybraný a dokonale pasující k postavám, kterých se interpreti zkušeně zhostili. Při tom množství postav, zápletek a intrik budete za tolika hlasou audioknihu vděční. A navíc to zpracování je prostě bezchybné.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/235439468″ params=“color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false“ width=“100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

Stejně tak i hudební doprovod pokračuje ve znamení stejných tónů. Někdy vás kapitolou doprovází mimozemsky znějící hudba, jindy nábožensky laděné chorály, jindy zase moderní až elektronické melodie. Hudba skvěle navozuje atmosféru dané kapitoly.

No, nevím jak vy, ale já už se těším na díl třetí! 🙂 A jak se Led pod kůží líbil vám?

P.S. Moc děkuju OneHotBook za recenzní mp3 Mycelium. 😉

Markéta Růžičková
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. V hlavě si tvořím světy. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.