Tanečník versus Lincoln Rhyme

Po delší době, kterou jsem strávila cestováním k protinožcům a následným vzpamatováváním se, se konečně vracím k opuštěnému blogu s další audioknižní recenzí. Na tuhle audioknihu jsem dlouho čekala a musím říct, že to stálo za to. O jakém poslechu je řeč? Vzpomínáte na Sběratele kostí? Přesně tak, v tomhle článku se mrknu na pokračování série o kvadruplegickém detektivovi Lincolnu Rhymovi a na jeho peripetie s Tanečníkem.

Nad Sběratelem kostí jsem se tu rozplývala blahem asi před rokem a půl a od té doby jsem vyhlížela další Lincolnův případ. Tanečník na předchozí díl navázal bez zbytečných průtahů či rekapitulování děje a spíše funguje jako samostatný příběh se známými postavami. Nejblíže mi je samozřejmě bručoun, avšak génius  Lincoln Rhyme, který je po vážném úrazu ochrnutý na všechny končetiny a připoután na lůžko. Jeho nepostradatelnou parťačkou je mladá impulzivní policistka Amélie Sachsová, která v Rhymovi vidí víc než jen vynikajícího kriminalistu. Jejich spolupráce plná porozumění, souznění i názorových potyček je radost sledovat.

Tentokrát stojí Rhyme a Sachsová proti nebezpečnému protivníkovi, kterému se přezdívá Tanečník podle tetování smrtky tančící před rakví. Jeho genialita si nezadá s tou Rhymovou, a vy si můžete být jistí, že vás čeká poutavý a napínavý tanec mezi těmito dvěma muži. Jeden je tomu druhému v patách, ale přesto je Tanečník o malý krůček napřed. K tomu si připočítejte zajímavé prostředí letecké společnosti, psychologické hrátky a nemálo překvapení. Výsledkem rovnice je skvělý příběh, který vás nepustí až do konce.

Interpretace se znovu chopil Jan Vondráček a já jsem z této volby opět nadšená. Stačí si poslechnout Rhymův hluboký chraplák nebo hlasové polohy ostatních postav (tak třeba Jodieho) a hned víte, kdo mluví. Jeho výkon je zkrátka stejně chytlavý a sebejistý jako ve Sběrateli kostí. Navíc vám v napínavých scénách dokáže vyvolat mrazení zádech a přenést vás do příběhu s takovou jistotou, že záhy zapomenete, že jen posloucháte. Vděčím mu za pár probdělých nocí, protože jsem zkrátka nemohla přestat poslouchat. 🙂

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/298782812″ params=“color=ec0515&show_artwork=false“ width=“100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

V kombinaci s hudbou navazující tematicky na předchozí díl je Tanečník skvělou volbou k poslechu, ať už jste fanda detektivních příběhů nebo ne. Audiokniha má rozhodně potenciál zaujmout každého příznivce příběhů do uší a možná po všech těch severských krimi příbězích je příjemnou protiváhou s tak trochu jinou atmosférou, psychologií hrdinů a akčnější rovinou. Za mě rozhodně doporučuju a tajně doufám, že se dalšího Rhymova případu dočkáme co nejdřív. 

P.S. Děkuji OneHotBook za super poslech. 🙂

Markéta Růžičková
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. V hlavě si tvořím světy. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.