Nakoukněte do deníku Bridget Jonesové

Kdo by neznal Bridget Jonesovou? Tahle literární a filmová postava se už stala nezapomenutelným archetypem a dočkala několika románových příběhů sepsaných spisovatelkou Helen Fieldingovou, třech filmů, z nichž ten nejnovější, Dítě Bridget Jonesové, dorazil do kin v září 2016, a nakonec i audioknihy v péči nakladatelství OneHotBook. Jak audiokniha dopadla? 🙂

Bridget je opravdu dobrá v předsevzetích a ještě lepší v jejich nedodržování. Všechny své eskapády sděluje deníku a my tak máme možnost nahlédnout do jednoho roku jejího života. Jako svobodná třicátnice, která se ze všech sil snaží stát se lepší verzí sebe sama (najít si přítele, mít kariérní úspěch, zhubnout, přestat kouřit, stát se výjimečnou hostitelkou a duší večírků…), neustále selhává a vy se v tom poznáváte. Bridget totiž není dokonalá a to je na ní skvělé. 

denik_bridget_jonesove_audiokniha3d_onehotbook

 

Bridgitiny přešlapy i triumfy vám vykouzlí úsměv na tváři a mnohdy i chuť se naplno rozesmát. Když jsem audioknihu poslouchala, mohli jste mě potkat na ulici dusící smích. 🙂 Bridget Jonesová je zkrátka obyčejně neobyčejná a bude vám mnohem bližší než naprostá většina literárních či filmových hrdinek, které bývají často idealizované nebo nereálné. 

Potkáme se s Bridgitinou potrhlou matkou, dobrosrdečným otcem, se sukničkářem Danielem, advokátem přes lidská práva Markem, s Bridgitinými bláznivými kamarády a vůbec všemi známými z filmu. Přesto je knižní a audioknižní předloha v pár ohledech jiná a bylo zajímavé porovnat ji s filmovou verzí. Zvlášť mě mile překvapil závěr, který není tak hollywoodský jako ve filmu. Pokud tedy znáte film skrz naskrz a chcete poznat Bridget i jinak, více do hloubky, prostřednictvím jejího deníku, doporučuji začít s audioknihou. Proč? Protože Martina Hudečková.

martina_hudeckova_studio_onehotbook

Martina Hudečková je s Bridget Jonesovou neodmyslitelně spjatá. Jako Bridgitina dabérka odvedla vynikající práci a myslím, že český dabing s přehledem předčil skutečný hlas Renné Zelwegerové. A stejně jako Martina Hudečková okořenila filmové zpracování, tak září i v audioknižní verzi. Díky ní jsem se s nostalgickým pocitem vracela k té první původní Bridget a připadala jsem si, jako by do mých uší promlouvala postava sama. Martina Hudečková se v Bridget převtělila s lehkostí a naplno si vyhrála se všemi rovinami této hrdinky. Uslyšíme Bridget veselou, doufající, zoufalou, depresivní, opilou, naivní i zamilovanou. Kromě toho dodává příběhu ten správný humor a ironii a já nepochybuju o tom, že by OneHotBook mohli pro interpretaci audioknihy sehnat někoho lepšího.

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/281922117″ params=“color=ec0515&show_artwork=false“ width=“100%“ height=“166″ iframe=“true“ /]

Každou nahrávku doprovází také hudba sestávající z kytarových rifů, které skvěle doplňují atmosféru lehce ironického příběhu z Velké Británie. 

Vrátit se do Deníku Bridget Jonesové bylo parádní, takže pokud jste fanoušky nebo se jimi teprve máte stát, tuhle audioknihu určite neopomeňte. Je to více než úsměvný zážitek. 🙂

P.S. Moc děkuji nakladatelství OneHotBook za další skvelou audioknihu. 🙂

 

Markéta Růžičková
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. V hlavě si tvořím světy. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.