Maigret řeší případ svého mrtvého

Audioknižní, Recenze

Dobrých detektivek není nikdy dost a Maigretovy případy mají navíc zvláštní kouzlo. Odehrávají se totiž v minulém století, v době, kdy jste místo technologických vymožeností museli spoléhat spíše na selský rozum a intinuici. A v audioknize Maigret a jeho mrtvý od Georgese Simenona se můžete stát součástí takového příběhu.

Slyšíš volání netvora?

Audioknižní, Recenze

Jsou příběhy, které jejich vypravěči nestihnou či nemohou vyprávět, a proto si hledají jiné vypravěče. Tohle byl případ Volání netvora, příběhu, který spisovatelka Siobhan Dowdová kvůli své vážné nemoci nikdy nenapsala. Její koncept se však dostal k Patricku Nessovi a skrze něj si našel cestu ke čtenářům, později i divákům (zrovna teď si na Volání netvora můžete zajít do kina) a nakonec i audioknižním posluchačům. My se v téhle recenzi zaměříme na audioknižní zpracování, které má na svědomí nakladatelství OneHotBook.

Tanečník versus Lincoln Rhyme

Audioknižní, Recenze

Po delší době, kterou jsem strávila cestováním k protinožcům a následným vzpamatováváním se, se konečně vracím k opuštěnému blogu s další audioknižní recenzí. Na tuhle audioknihu jsem dlouho čekala a musím říct, že to stálo za to. O jakém poslechu je řeč? Vzpomínáte na Sběratele kostí? Přesně tak, v tomhle článku se mrknu na pokračování série o kvadruplegickém detektivovi Lincolnu Rhymovi a na jeho peripetie s Tanečníkem.

Je libo elektrickou ovečku?

Audioknižní, Recenze

Blade Runner je mezi fanoušky sci-fi (a nejen mezi nimi) legendou, především díky kultovnímu filmovému zpracování z roku 1982 od režiséra Ridleyho Scotta s Harrisonem Fordem v hlavní roli. Vždy je ale zajímavé vrátit se ke kořenům k předloze, kterou je v tomto případě povídka Sní androidi o elektrických ovečkách od držitele prestižní žánrové ceny Hugo Philipa K. Dicka. Díky nakladatelství OneHotBook si tenhle příběh můžete pustit i do uší. 🙂

Enderova audioknižní hra

Audioknižní, Recenze

Audioknižní nakladatelství OneHotBook nás zásobuje kvalitními kousky už nějaký ten pátek a od detektivních příběhů se dostává i k jiným žánrům, třeba právě ke sci-fi. Tentokrát se audioknižního zpracování dočkal kultovní román od Orsona Scotta Carda Enderova hra, který byl i zfilmovaný s Asou Butterfieldem v hlavní roli a Benem Kingleyem, Harrisonem Fordem a Violou Davis ve vedlejších rolích. Jak se audiokniha povedla? 🙂

Dívka, která balancuje na provaze

Audioknižní, Recenze

Pamatujete si na Dívku, která spadla z nebe? Když jsme o Marian Sutrové slyšeli naposledy, odvádělo ji gestapo kdovíkam a její příběh v nás zanechal mnoho emocí a nezodpovězených otázek. Proto jsem Provazochodkyni, pokračování románu Simona Mawera, tak netrpělivě vyhlížela. Jak tedy Marianiny osudy pokračují? Dozvíte se v recenzi. 🙂

Jsou světla, která nevidíme

Audioknižní, Recenze

Příběhů o válce jsou spousty, ale na každém z nich záleží. Přináší totiž jedinečný pohled na události, o kterých se dnes dozvídáme snad jen z učebnic a dokumentů. Jsou světla, která nevidíme od amerického spisovatele Anthonyho Doerra je jedním z takových příběhů a vy se do něj můžete naplno vžít díky audioknižní verzi, kterou vydává nakladatelství OneHotBook.

Všemi dary obdarovaná zombie

Audioknižní, Recenze

Představte si svět, ve kterém se malá skupinka přeživších ukrývá před lidmi nakaženými zákeřným virem, který je přeměnil v hladovce, živé mrtvé lačnící po lidském mase. Naděje na záchranu je malá, ale přece tu je. Osud civilizace leží v rukou nejen vědců, ale také dětí. Jenže tady nemluvíme o jen tak obyčejných dětech, protože i tyhle děti by rády ochutnaly vaše maso. Audioknižní adaptace románu M.R.Careyho vás zavede právě do takového světa.