Štítek: inspirace

Jak psal Markus Zusak Zlodějku knih

Myslíte, že publikovaní spisovatelé mají nějakou vlastnost, jakou vy nemáte? Nebo že jsou v něčem lepší než vy? Že je pro ně psaní románu o něco jednodušší než pro vás? Pak čtěte tento článek, který vás vyvede z omylu.

Proč máme nejlepší nápady ve sprše?

Kreativita je zrádná. V podobě múzy si s námi ráda hraje a nezdá se, že by nám něco dobrovolně ulehčovala. Ráda se objevuje, kdy se to zrovna nejmíň hodí, a ve chvílích, kdy ji zoufale voláme, se někde potuluje a dělá, že nás neslyší. Vlastně nejlíp funguje, když na ni vůbec nemyslíme.

Tři inspirativní plakáty

Dnes tu pro vás mám tři inspirativní plakáty vlastní výroby, které se týkají tvůrčího psaní. Tak směle stahujte a tiskněte. 😉

Můj nový projekt – Inspirace pro kreativce

Inspirace je všude kolem nás, i tam, kde bychom ji nečekali. „Sbírat“ jsem ji začala už dávno a díky mému novému projektu se budu moci s vámi o ně podělit.

Když vaše fantazie nemůže spát

Múza je někdy dost zákeřná záležitost. V zásadě platí, že když máte ideální podmínky k tvorbě, stávkuje, a naopak když nemáte čas/energii/počítač u sebe, náhle vás zaplaví spousta objevných myšlenek a nápadů. Jako by se vám snad vysmívala. A největší legraci si z vás dělá, když vás vzbudí uprostřed noci a vám nezbývá nic jiného, než rozlepit víčka a poloslepě si vše naškrábat do zápisníku.