Proč máme nejlepší nápady ve sprše?

Kreativita, Myšlenkování

Kreativita je zrádná. V podobě múzy si s námi ráda hraje a nezdá se, že by nám něco dobrovolně ulehčovala. Ráda se objevuje, kdy se to zrovna nejmíň hodí, a ve chvílích, kdy ji zoufale voláme, se někde potuluje a dělá, že nás neslyší. Vlastně nejlíp funguje, když na ni vůbec nemyslíme.

Kreativita = postavit se svému strachu čelem

Kreativita, Myšlenkování, Tvůrčí psaní

Pokud píšete, určitě jste se s tím už setkali. O čem mluvím? Mám na mysli ten okamžik, kdy najednou začnete o svém výtvoru pochybovat, najednou se vám ten geniální nápad tak úžasný nezdá a to zpracování… Bude tohle vůbec někdo číst? Nemarním tu čas? Je to hloupost, neumím psát, tak o co se tu snažím? A právě v takové chvíli se všechno láme…

Tři moudra o kreativitě

Myšlenkování, Tvůrčí psaní

Co je to kreativita? Jak funguje? Dá se nějak uchopit? A jestli ano, jak? Pravděpodobně slovy, ale i tak to není jednoduchý úkol. Je to jako definovat štěstí nebo lásku. Něco tak abstraktního, co má tisíce podob, se těm správným slovům rádo vyhýbá. Možná právě proto existují spousty citátů a výroků, ve kterých tvořiví lidé popisují svou zkušenost s kreativitou. V tomto článku vám představím tři z nich.

Tvůrčí psaní se Zbyňkem Fišerem

Tvůrčí psaní
Tak. Konečně se mi podařilo dostat se do kurzu tvůrčího psaní, a navíc vedeného  synem básníka Egona Bondyho a brněnským akademikem Zbyňkem Fišerem. Těšila jsem se jako malá, je to přeci poprvé, co nebudu tvořit sama zalezlá někde v koutku. Je to poprvé, co jdu takříkajíc s kůží na trh. A dobře dělám.