10krát spisovatelský blok

Myšlenkování, Tvůrčí psaní

O spisovatelském bloku už jsem na tomhle blogu psala několikrát. V tomhle článku jsem vypátrala, jak překonávají spisovatelský blok známí spisovatelé, tady jsem zase došla k názoru, že ten, kdo čeká na múzu, se jí většinou nedočká. A taky jsem o překonávání bloku napsala ebook. To bylo v dobách, kdy jsem si myslela, že něco jako spisovatelský blok neexistuje. A teď ho mám taky. 🙂

První verze příběhů stojí za nic, a o to hůře se píší

Myšlenkování, Tvůrčí psaní

V jednom z předchozích článků jsem své pokusy o psaní příběhů přirovnala k šplhání po schodech. Vždy se snažím zlepšovat a překonávat překážky, ale čím víc stoupám, tím těžší je vydrápat se na další schod. Momentálně se snažím dostat na schod s názvem „dopsání první verze“, který je zatím mnohem větší než já.

Z(e spisovatelského) deníku 1.

Ze spisovatelského deníku

O téhle nepravidelné rubrice uvažuji už dlouho, ale teď se moje uvažování konečně přetavilo v čin. Inspirovala mě Lenny Kavalířová z Tichého koutku, kterou k tomu stejně jako mě ponoukl Austin Kleon a jeho Ukaž, co děláš. A o čem nová rubrika bude? O sdílení všeho, o čem nemám čas napsat plnohodnotný článek, ale je to dostatečně zajímavé na to, abych se o tom zmínila. 

Report na Literární Fest

Tvůrčí psaní

Ve čtyři ráno se vykutat z postele, málem nestihnout autobus (celá já), všude tma tmoucí a vzduch mi div nemrzne před očima. Ale já jsem i tak natěšená, protože mám namířeno na Literární Fest od týmu Naučmese a Literární akademie, což znamená den plný inspirace a stejně naladěných duší. Tenhle report vzniká hned druhý den, a protože nejsem schopná udržet nějakou myšlenku déle než je nutné, celý ten zážitek sepíšu v bodech.

Q10: minimalistický software pro spisovatele

Recenze, Tipy, Tvůrčí psaní

Párkrát se stalo, že mi Word při psaní najednou spadl a já pak s hrůzou čekala, zda se mi všechna má práce obnoví nebo jsem ji nadobro ztratila. Také mám problém s pozorností – jak jednoduché je sklouznout pohledem na spodní lištu a kliknout na ikonku internetového prohlížeče… A tak jsem začala zkoušet různé minimalistické textové editory. Q10, o kterém píšu tuto recenzi, je jedním z nich.