Nebezpečné osobnosti na obzoru

Knižní, Recenze

Bohužel teď moc nestíhám číst ani psát recenze, ale tuhle jednu recenzi prostě zvládnout musím. Nejenže to té knížce dlužím (měla jsem ji rozečtenou už hooodně dlouho), navíc se určitě bude hodit (vždycky jsem chtěla pozorumět lidem, kteří páchají zlo) a i příznivci tvůrčího psaní v ní najdou spoustu užitečného. Takže tady je – Nebezpečné osobnosti od Joa Navarra.

Dokonalý život v průměrnosti aneb žijeme v Matrixu?

Knižní, Recenze

Je zvláštní, že někdy k vám knížky, které si zrovna potřebujete přečíst, přijdou úplně samy. Náhoda? Se mnou a Dokonalým životem od Pavla Vosoby to tak bylo. Ve schránce mi přistál e-mail, jestli nechci napsat recenzi na knihu od českého autora, o kterém jsem ještě neslyšela. A já chtěla.

Fangirl: O fanfikci vážně i nevážně

Knižní, Recenze

Po dočtení Eleanor a Parka jsem byla naladěná na další nášup od Rainbow Rowelové, tak jsem sáhla po Fangirl, knize, která je zatím dostupná jen v angličtině, ale brzy se jí dočkáme i v češtině. Neváhala jsem ani chvilku, protože je to navíc i příběh, který se dotýká tématiky tvůrčího psaní. Stojí to tedy za to? 😉

Carlos Ruiz Zafón – Stín větru

Knižní, Recenze

Od Zafóna už jsem kdysi četla Andělskou hru, což byla naprosto skvělá knížka, která mě ale zklamala závěrem. Protože už je to ale dávno a já si nepamatuju přesně, co mě tenkrát tak zdrtilo, dala jsem Zafónovi druhou šanci a dobře jsem udělala. Stín větru je úžasný atmosférický příběh, který se hodí do podzimních plískanic.