Můj nový projekt – Inspirace pro kreativce

Kreativita, Tipy

Inspirace je všude kolem nás, i tam, kde bychom ji nečekali. „Sbírat“ jsem ji začala už dávno a díky mému novému projektu se budu moci s vámi o ně podělit.

Začalo to prvním citátem a pokračovalo mnoha dalšími společně se zajímavými články, videi, úryvky z knih, texty písní a podobně. Tohle všechno má dvě věci společné – za prvé tvoří součást mé rozsáhlé sbírky a také záložek v prohlížeči a za druhé jsou inspirativní, nakopnou ke kreativní činnosti všeho druhu a dokáží člověka obohatit (pokud si je ovšem pouze nepřečte a pak zapomene). 

Chtěla jsem je sdílet s Vámi všemi, ale zjistila jsem, že je v mých silách se podělit jen o malou část z nich. Na blog totiž nechci dávat  citáty někoho jiného, je to místo, kde ráda o věcech přemýšlím vlastní hlavou. Proto jsem se rozhodla, že vytvořím jakýsi doplněk k blogu a tenhle projekt jsem nazvala Inspirace pro kreativce

Najdete tam přesně to, co bych už z principu na blogu nepublikovala – zajímavé úvahy, myšlenky a citáty spisovatelů, umělců, myslitelů a dalších osobností, které mají co říct k tvořivým činnostem. Nejvíc si přijdou na své asi milovníci tvůrčího psaní, ale i ti, co rádi čtou, malují, skládají hudbu, zkrátka ti, co jsou kreativní a něco vytváří. 

Hledáte-li

 • inspiraci
 • povzbuzení
 • odpovědi na své otázky
 • své tvořivé já
 • moudra těch zkušenějších

to všechno (a ještě víc) na stránkách projektu najdete.

Projekt bude částečně propojený s blogem – v některých příspěvcích najdete odkazy na mé blogové články, pokud jsem se o některém z citátů či úvah rozepsala podrobněji. 

Stránky projektu najdete na této adrese: http://marketaruzickova.wix.com/pro-kreativce 

Zatím tam najdete prvních pět příspěvku, brzy se ale rozrostou o další. Všechny budu sdílet přes sociální sítě, takže pokud jste mým fanouškem na Facebooku nebo followerem na Twitteru, o nic nepřijdete.

Doufám, že Vás bude projekt inspirovat, stejně jako inspiruje mě. 😉

 

0 komentářů k příspěvku “Můj nový projekt – Inspirace pro kreativce

 1. Pěkný počin, zajímavé a inspirativní. Je fajn, že jsi se rozhodla podělit o citáty, které tě zaujaly a mohou tak zaujmout i ostatní, kteří by na ně jinak nenarazily.

 2. Skvělé stránky. Ihned jsem si ty citáty, co mě zaujaly nejvíce, vypsala a použiju je snad někdy na svůj projektík do pokoje. Jsem ráda, že se někdo s takovými výpisky podělí. 🙂

 3. Palec nahoru! Inspirace je opravdu všude kolem nás a myslím, že tento projekt bude mít úspěch. Už ten úvodní článek navnadí. 🙂

  Na oplátku předávám, co jsem včera ulovila. Nejsou to moje slova, pouze překládám z angličtiny.
  „To nejlepší, co pro sebe můžeš udělat, je přetvořit závist v inspiraci.“ od Kezzi-Rose na deviantartu.

  1. Děkuju, jsem ráda, že projekt zaujal. 😉
   To je výborný a pravdivý citát. Mohla bych ho s tvým svolením a v tvém překladu publikovat na stránkách projektu? Inspirace je prostě všude. 😉

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *